Minerva M3040
399,00 €
- Automatický navliekač
- Regulátor dĺžky stehu
- Regulátor diferenciála
- Snímateľná prítlačná pätka
- Zabudované osvietenie
- Bodové farebné regulátory napätia 4x
- Farebná indikácia všetkých nití
- Zabudovaná rukoväť na prenášanie
- Elektronický ovládací pedál;
- Regulátor prítlaku pätky
- Popis
- Ďalšie informácie
- Size Guide
Popis
Minerva M3040 1,2,3-ihlový, 4-nitný coverlock (fletlock)
Parametre Minerva M3040:
– Automatický navliekač chapača Minerva M3040;
– Pohodlný prístup dovoľuje vložiť niť do dolného a reťazového chapača jedným krokom;
– Regulátor dĺžky stehu. Dovoľuje presne meniť dĺžku stehu v rozsahu 1 mm až 4 mm;
– Regulátor diferenciála. Pomocou diferenciálneho podávania sa materiál rozťahuje alebo riasy;
– Snímateľná prítlačná pätka. Na rýchlu výmenu prítlačnej pätky jednoducho stlačte páku fixácie pätky;
– Zabudované osvietenie. Pracovná plocha je vždy osvetlená;
– Bodové farebné regulátory napätia 4x. Používajú sa na nastavenie napätia pri práci s neštandardnými materiálmi;
– Farebná indikácia všetkých nití vylučuje nesprávne vloženie;
– Zabudovaná rukoväť na prenášanie. Zabezpečuje ľahký prenos;
– Komfortný nožný ovládač. Dovoľuje manuálne kontrolovať rýchlosť šitia;
– Elektronický ovládací pedál;
– Regulátor prítlaku pätky
Stehy (krycie stehy) Minerva M3040:
Štyri druhy profesionálnych plochých stehov v Minerva M3040 sa používajú na šitie elastických tkanín, ako sú trikotáž, vyhotovenie závesných krúžkov a obrobenie spodku výrobku.
– Trojitý plochý steh (šírka 5,6 mm);
– Široký plochý steh (šírka 5,6 mm);
– Úzky plochý steh – ľavá a pravá poloha (šírka 2,8 mm);
– Retiazkový steh ľavou, strednou alebo pravou ihlou;
Pätky:
– Pätka na závesné krúžky;
– Pätka na prišívanie sklenených korálikov.
– Pätka sa používa na všívanie perličkových nití.
MINERVA
Kto by nepoznal značku šijacích strojov Minerva. Najväčšieho výrobcu šijacích strojov vo vtedajšom Československu.
Pôvodná výroba domácich šijacích strojov bola v roku 1968 plne nahradená výrobou šijacích strojov priemyselných, čo vydržalo až do 90. rokov dvadsiateho storočia. Avšak už v roku 1990 Minerva obnovila výrobu šijacích strojov pre domácnosť vzhľadom na vzrastajúce požiadavky žien v domácnostiach, ktoré doma chceli šiť pre seba a svojich blízkych.
V roku 1994 bol vývoj dizajnu domácich šijacích strojov prevzatý britskou spoločnosťou European Solution Ltd.
V roku 1997 bola spoločnosť Minerva Boskovice, a.s. ovládnutá nemeckou spoločnosťou DURKOPP Adler. Celé prevzatia značky bolo dokončené v roku 1999, kedy sa obchodná značka Minerva úplne mení na DURKOPP Adler a Minerva už naďalej šijacie stroje pod svojou pôvodnou značkou nevyrába.
V súčasnosti spadá DURKOPP Adler, teda aj Minerva do spoločnosti SGSB Co., Ltd., pod ktorú okrem iných patrí aj značky Pfaff, KSL, Richpeace a ďalšie.
Značka Minerva vďaka spolupráci britskej spoločnosti môže byť naďalej používať na domáce šijacie stroje. Vzhľadom k tomu, že značka Minerva bola vždy preslávená svojou kvalitou, bolo toto najdôležitejším faktorom pre výber výrobcu šijacích strojov. Preto sú domáce šijacie stroje značky Minerva vyrábané jednou z najväčších Taiwanských firiem na výrobu šijacích strojov. Každý vyrobený kus podlieha najvyššej kontrole, preto sa môžete vždy spoľahnúť, že šijací stroj Minerva bude fungovať bez porúch a bude Vám slúžiť dlhé roky, tak ako bolo vždy zvykom.
Máte ďalšie otázky?
Napíšte nám a poradíme Vám pri výbere toho správneho produktu pre Vás!
Informačný web pre Vás a získanie trasy ku nám. Tešíme sa na Vás!
Ďalšie informácie
| Hmotnosť | 10,5 kg |
|---|---|
| Rozmery | 36,5 × 43,5 × 35,5 cm |
| Funkcie | LED osvetlenie |
| Dĺžka ramena po ihlu | 10 cm |
| Maximálna dĺžka stehu | 4 mm |
| Nastavenie tlaku pätky | Automaticky |
| Počet ihiel | 3 ihly |
| Počet nití | 4 |
| Počet stehov | do 10 stehov |
| Použitie | Konfekcia |
| Rozšírená prac. plocha | Nie |
| Typ chapača | Kývavý |
| Typ ihiel | ELx705CR |
| Typ podávania | Zúbkové |
| Typ šitého materiálu | Ľahký materiál, Stredný materiál |
| Výška zdvihu pätky | 4,5 mm |
| Vzdialenosť ihiel | 5,6 mm |

| size | chest(in.) | waist(in.) | hips(in.) |
|---|---|---|---|
| XS | 34-36 | 27-29 | 34.5-36.5 |
| S | 36-38 | 29-31 | 36.5-38.5 |
| M | 38-40 | 31-33 | 38.5-40.5 |
| L | 40-42 | 33-36 | 40.5-43.5 |
| XL | 42-45 | 36-40 | 43.5-47.5 |
| XXL | 45-48 | 40-44 | 47.5-51.5 |







